Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.
x
Nasze atuty
Nasi autorzy
Pomoc
Mapa procesów
Kontakt
Lista wideoMULTIKREATOR

ADMINISTRACJA - Aspekty

ADMINISTRACJA - Obiekty

ADMINISTRACJA - Wymagania własne

ADMINISTRACJA - Użytkownicy

MOJA LISTA - Wymagania prawne

MOJA LISTA - Wymagania własne

OCENA ZGODNOŚCI - Program ocen zgodności

OCENA ZGODNOŚCI - Program auditów zgodności

OCENA ZGODNOŚCI - Rejestr niezgodności

Wypełnianie formularza oceny zgodności« poprzednie
następne »Instrukcja:

1. Kliknij „Ocena zgodności" na górnym pasku Portalu.

2. Zaloguj się do Portalu (aby móc wypełnić formularz oceny zgodności, musisz mieć wykupiony dostęp do modułu „Ocena zgodności" oraz być zalogowany do Portalu).

3. W zakładce „Program ocen zgodności" wybierz rok oraz sprawdź, czy jesteś wymieniony w kolumnie „Odpowiedzialny". Jeśli tak, to sprawdź w jakim terminie powinieneś przeprowadzić ocenę zgodności.

4. W przypadku nadejścia terminu wykonania oceny zgodności kliknij symbol formularza przy twojej ocenie zgodności -- otworzy się wówczas formularz oceny zgodności.

5. Wypełniaj poszczególne pozycje formularza oceny zgodności -- dla każdego wymagania wymienionego w tabelce postaw krzyżyk przy jednym z 3 pól (Z -- zgodność, N -- niezgodność, PN -- potencjalna niezgodność) oraz wypełnij pole „Opis" (kolumna „Uwagi" nie jest obowiązkowa).

6. W przypadku trudności w ocenie danego wymagania kliknij w jego nazwę -- otworzy się ono wówczas w nowym oknie przeglądarki internetowej. Możesz przeglądać treść danego wymagania, a także korzystać z innych narzędzi np. z pytań kontrolnych. W każdej chwili możesz powrócić do wypełniania formularza oceny zgodności, klikając we wcześniej otwartą zakładkę portalu wymagania-prawne.pl.

7. W przypadku zaznaczenia niezgodności (N) lub potencjalnej niezgodności (PN) przy danym wymaganiu w ostatniej kolumnie pojawi się przycisk „Dodaj" -- kliknij w niego, aby dodać kartę niezgodności (dodanie karty niezgodności jest obowiązkowe).

8. W otwartym oknie edycji karty niezgodności wypełnij pole „Przyczyny niezgodności" oraz dodaj minimum jedno działanie, określając jego rodzaj (naprawcze, korygujące lub zapobiegawcze), nazwę, odpowiedzialnego oraz termin. Kliknij przycisk „Zapisz" w celu zakończenia dodawania karty niezgodności.

9. Kliknij „OK" w komunikacie „Pomyślnie wyedytowano kartę niezgodności".

10. W razie konieczności przerwania wypełniania formularza oceny zgodności, kliknij w przycisk „Zapisz" na dole formularza, aby nie utracić wprowadzonych danych.

11. Po wypełnieniu wszystkich pozycji formularza oceny zgodności oraz wszystkich kart niezgodności kliknij w przycisk „Zapisz", a następnie w przycisk „Zakończ".

12. Kliknij „OK" w komunikacie „Pomyślnie zakończono formularz oceny zgodności".

UNIA EUROPEJSKA
Projekt współfinansowany ze środków
Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Treść portalu powstaje we współpracy z kancelarią prawną
WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr Spółka Komandytowa
Copyright © 2009-2016 Ecostandard Jacek Korzeniewski