Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.
x
Środowisko
Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska
z dnia 15 lutego 2024 r.
w sprawie szczegółowych warunków udzielania przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej horyzontalnej pomocy publicznej na inwestycje służące redukcji emisji zanieczyszczeń, inwestycje w ekologiczne pojazdy, inwestycje wspierające efektywność energetyczną, inwestycje dotyczące naprawy szkód wyrządzonych środowisku, ochrony przyrody oraz łagodzenia zmian klimatu, inwestycje w efektywne gospodarowanie zasobami, inwestycje w infrastrukturę energetyczną oraz na badania i usługi doradcze dotyczące ochrony środowiska i kwestii energetycznych
Dodaj akt prawny»
Dodaj wymaganie własne»
 
Identyfikator Dz.U.2024.198
Data wydania 2024-02-15  
Data publikacji 2024-02-16  
Data wejścia w życie 2024-02-17
Rodzaj aktu Rozporządzenie  
Organ wydający Minister Klimatu i Środowiska  
Status
Obowiązujący
Rozdział 10
Pomoc na badania i usługi doradcze dotyczące ochrony środowiska i kwestii energetycznych



        § 48. Pomoc, o której mowa w § 4 pkt 9, może zostać udzielona na badania i usługi doradcze, bezpośrednio związane z inwestycjami albo działaniami, o których mowa w § 4 pkt 1-8, dotyczące ochrony środowiska i kwestii energetycznych, w tym audyty energetyczne, zgodnie z art. 49 ust. 1 i 2a rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014, z wyjątkiem przypadku, o którym mowa w art. 49 ust. 5 rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014.

        § 49. Pomoc, o której mowa w § 4 pkt 9, może zostać udzielona w:
1) procedurze przetargowej zgodnej z zasadami konkurencji;
2) procedurze innej niż procedura, o której mowa w pkt 1.

        § 50. Koszty kwalifikujące się do objęcia pomocą, o której mowa w § 4 pkt 9, ustala się zgodnie z art. 49 ust. 2 rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014.

        § 51. Intensywność pomocy nie może przekroczyć:
1) 60% - dla dużego przedsiębiorcy;
2) 70% - dla średniego przedsiębiorcy;
3) 80% - dla mikroprzedsiębiorcy i małego przedsiębiorcy.

.
.
.
Wymagania prawne (0)
 Brak wymagań
Wymagania Własne (0)
 Brak wymagań Własnych
Druki (0)
 Brak druków
Akty wykonawcze (0)
 Brak aktów wykonawczych
legenda
nowe uchylone zmiana