Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.
x
Program ocen zgodności
Program auditów zgodności
Rejestr niezgodności
Aby móc monitorować niezgodności i ryzyka niezgodności, musisz być zalogowany jako Menedżer zgodności lub Oficer zgodności, oraz mieć wykupiony Pakiet OPTIMA.


OPIS FUNKCJONALNOŚCI:

Zostań Menedżerem zgodności w swojej Organizacji!

Wszystkie niezgodności oraz ryzyka niezgodności, wykryte w trakcie wykonywania ocen / auditów zgodności, są zapisywane w Rejestrze niezgodności.

Menedżer zgodności oraz Oficerowie zgodności mogą zmieniać status poszczególnych niezgodności / ryzyk niezgodności na „usunięte”. Wszyscy użytkownicy mogą filtrować Rejestr niezgodności według ich statusów oraz roku zgłoszenia.

Każda niezgodność / ryzyko niezgodności jest opisana w rejestrze wg:

  • daty zgłoszenia,

  • obszaru i zakresu obszaru,

  • podlinkowanego wymagania, którego dotyczy,

  • opisu i statusu niezgodności / ryzyka niezgodności,

  • podlinkowanego nr karty niezgodności.

Po kliknięciu w nr karty niezgodności można zapoznać się z pełnymi informacjami, w tym zobaczyć zaplanowane działania naprawcze, korygujące lub zapobiegawcze. Ostatnia kolumna służy do wpisywania uwag o realizacji poszczególnych działań.

Dzięki powyższym narzędziom możliwe jest stałe monitorowanie niezgodności oraz ryzyk niezgodności zgodnie z podejściem opartym na ryzyku, zawartym w normach ISO 14001:2015, ISO 45001:2018 oraz ISO 50001:2018.

MONITOROWANIE NIEZGODNOŚCI I RYZYK
  1. Wejdź w „Ocena zgodności – Rejestr niezgodności" na górnej belce.

  2. Wybierz rok oraz przefiltruj rejestr, wybierając status niezgodności „W trakcie usuwania”. Wyświetli się wówczas lista tych niezgodności / ryzyk niezgodności, które są w trakcie usuwania.

  3. Przeglądaj listę niezgodności /ryzyk niezgodności w trakcie usuwania, klikając dodatkowo w nr karty niezgodności. Na kartach niezgodności sprawdź, jaki jest stopień realizacji poszczególnych działań naprawczych, korygujących lub zapobiegawczych. Uwagi o realizacji tych działań członkowie Zespołu zgodności mogą wnosić w kolumnie „Uwagi”.

  4. W przypadku podjęcia decyzji o usunięciu niezgodności / ryzyka niezgodności wróć do Rejestru niezgodności oraz zmień status na „Usunięta” w ostatniej kolumnie tabeli, a następnie kliknij przycisk „Zapisz” na dole tabeli.