Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.
x
Akty prawne
Wymagania prawne
Wymagania własne
Aby móc przeglądać akty prawne na Mojej liście, musisz być zalogowany oraz mieć wykupiony Pakiet OPTIMA.


OPIS FUNKCJONALNOŚCI:

Zostań Menedżerem zgodności w swojej Organizacji!

Stwórz listę aktów prawnych, które dotyczą Twojej Organizacji oraz zapewnij do nich dostęp innym pracownikom.

Wszystkie opublikowane na portalu akty prawne są dostępne w Dziale Identyfikacja – Akty prawne, do którego można wejść z belki górnej lub poprzez narzędzia wyszukiwawcze na stronie głównej.

Każdy akt prawny można dodać do Mojej listy za pomocą pomarańczowego przycisku Dodaj akt prawny widocznego pod nazwą aktu prawnego. Funkcjonalność ta przysługuje Menedżerowi zgodności oraz Oficerom zgodności. Podczas dodawania akt prawny można powiązać ze stworzonymi wcześniej aspektami i obiektami.

Każdy użytkownik może przeglądać akty prawne na Mojej liście. Aby wesprzeć świadomość pracowników akty te będą się wyświetlać według tych aspektów, które zostały przypisane danemu użytkownikowi przez Menedżera zgodności w Dziale Organizacja – Zespół zgodności.

Użytkownicy mogą również przeglądać akty prawne na Mojej liście według obiektów, wystarczy że przełączą sposób ich wyświetlania w polu „Wybór” na „obiekty”. Po kliknięciu w dany obiekt po lewej stronie wyświetli się lista aspektów danego obiektu, którą można dalej filtrować.

Poszczególne rodzaje aspektów (środowiskowy, BHP, pożarowy, energetyczny) mają swoje oznaczenia graficzne na Mojej liście, co dodatkowo ułatwia użytkownikom poruszanie się w tym Dziale.

Menedżer zgodności oraz Oficerowie zgodności mogą zmienić powiązania aktów prawnych z aspektami i obiektami poprzez przycisk „Edytuj akt prawny na mojej liście” lub usunąć go z Mojej listy poprzez przycisk „Usuń akt z mojej listy”.

Każdy akt prawny posiada metryczkę wraz z Tabelą zmian, w której wymieniono poszczególne akty zmieniające, daty ich publikacji i wejścia w życie oraz zmieniane artykuły. Treść aktów prawnych jest na bieżąco ujednolicana przez redakcję portalu.

Aby zapoznać się ze szczegółami zmian w ustawie wystarczy kliknąć w te rozdziały, przy których wyświetla się znaczek zmiany (dwie niebieskie strzałki). Wyświetlą się wówczas artykuły danego rozdziału, w tym artykuły zmienione wyróżnione znaczkiem zmiany. Klikając w konkretny zmieniony artykuł można zapoznać się nie tylko z jego obecną treścią, ale również z opisem zmian w artykule (szare pole nad treścią artykułu) oraz z wcześniejszą wersją artykułu (szare pole pod treścią artykułu).

W powyższy sposób można zapoznać się również z wcześniejszymi zmianami aktu prawnego. Wystarczy najpierw wyświetlić wcześniejszą wersję aktu prawnego w selektboxie „Ostatnie zmiany”.
DODAWANIE AKTU PRAWNEGO
  1. Wyszukaj i wejdź w akt prawny.

  2. Kliknij w pomarańczowy przycisk „Dodaj akt prawny” pod nazwą aktu prawnego.

  3. Jeśli chcesz powiązać akt prawny z dodanymi wcześniej aspektami i obiektami, kliknij „Tak” w oknie dodawania aktu prawnego, a następnie przerzuć wybrane aspekty i obiekty do elementów powiązanych.

  4. Kliknij „Zapisz” na dole okna dodawania aktu prawnego.

PRZEGLĄDANIE AKTÓW PRAWNYCH NA MOJEJ LIŚCIE
  1. Wejdź w „Moja lista – Akty prawne”.

  2. Po zalogowaniu wyświetli się lista Twoich aspektów (menu po lewej stronie) oraz lista powiązanych z nimi aktów prawnych (po prawej stronie). Możesz filtrować listę aktów prawnych, klikając w poszczególne aspekty. Po kliknięciu w dany aspekt wyświetli się lista jego obiektów, którą możesz dalej filtrować w celu wyświetlenia aktów prawnych, związanych z poszczególnymi obiektami.

  3. Możesz zmienić sposób wyświetlania aktów prawnych, klikając w pole „Wybór” nad menu po lewej stronie. Wybierz w nim „obiekty” w celu przeglądania aktów prawnych wg obiektów. Po kliknięciu w dany obiekt wyświetli się lista jego aspektów, którą możesz dalej filtrować w celu wyświetlenia aktów prawnych, związanych z poszczególnymi aspektami.

  4. Kliknij w dany akt prawny na Mojej liście, chcąc zapoznać się z jego treścią.

nowe uchylone zmiana