Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.
x
O nas
Nasi autorzy
Pomoc
Kontakt
Autorzy:


Jacek Korzeniewski

redaktor naczelny, auditor

j.korzeniewski@wymagania-prawne.pl


O AUTORZE

Kieruje zespołem redakcyjnym portalu wymagania-prawne.pl oraz jego ciągłym rozwojem funkcjonalnym. Prowadzi firmę doradczą Ecostandard, specjalizującą się w wykonywaniu audytów zgodności z wymaganiami prawnymi oraz w stałej obsłudze podmiotów w zakresie ochrony środowiska.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji oraz Podyplomowego Studium Prawa Ochrony Środowiska Uniwersytetu Wrocławskiego. Swoje doświadczenie zdobywał jako doradca w firmie konsultingowej SJOS Sp. z o.o., kierownik działu ochrony środowiska w EnergiaPro S.A. oraz auditor wiodący w DEKRA Certification Sp. z o.o.

Wykonawca kilkudziesięciu analiz i audytów środowiskowych, w tym analiz przedprywatyzacyjnych, raportów due diligence, auditów certyfikacyjnych ISO 14001 oraz audytów zgodności.

Sergiusz Urban

prawnik, doradca

sergiusz.urban@wkb.com.pl


O AUTORZE

Kieruje zespołem prawa ochrony środowiska w kancelarii prawnej WKB Wierciński Kwieciński Baehr Spółka komandytowa. Jest specjalistą w zakresie prawa i polityki ochrony środowiska Unii Europejskiej i Polski oraz doradcą w zakresie funduszy europejskich w kontekście wymagań ochrony środowiska.

Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, pracę doktorską obronił w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk. Jest wykładowcą akademickim i prelegentem na licznych konferencjach i szkoleniach poświęconych problematyce prawa ochrony środowiska.

Stypendysta Europejskiej Agencji Ochrony Środowiska, odbył półroczny staż w Dyrekcji Generalnej ds. Środowiska Komisji Europejskiej.

Dariusz Szymański

doradca, auditor

biuro@standardsystem.pl


O AUTORZE

Prowadzi działalność konsultingowo – szkoleniową związaną z obsługą firm w zakresie systemów zarządzania, bezpieczeństwa i higieny pracy, ochrony środowiska, ochrony przeciwpożarowej oraz radiologicznej. Jest auditorem wiodącym jednostki Dekra Certification Sp. z o.o., w tym systemów zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy ISO 45001, środowiskowego ISO 14001. Posiada uprawnienia auditora, egzaminatora oraz trenera SCC (Safety Checklist for Contractors).

Ukończył Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy oraz podyplomowe studia zarządzania jakością, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz auditu wewnętrznego i kontroli finansowej.

Posiada wieloletnie doświadczenie pracy w służbach BHP, jako specjalista ds. ochrony środowiska oraz w pozostałych obszarach prowadzonej działalności. Zrealizował kilkaset wdrożeń systemów zarządzania oraz auditów certyfikacyjnych.