Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.
x
Nasze atuty
Nasi autorzy
Pomoc
Mapa procesów
Kontakt
3 powody, dlaczego warto nam zaufać:


1 Zgodność z nową normą ISO 14001:2015


Rewizja normy ISO 14001 staje się faktem. Komitet techniczny ISO przyjął w marcu 2013 roku kalendarz konsultacji projektu nowej normy ISO 14001, która ma być opublikowana w 2015 roku. W niedługim czasie wszystkie organizacje będą musiały dostosować się do tych zmian.

Jedną z 7 głównych zmian w nowej normie ISO 14001:2015 są zwiększone wymagania dotyczące zgodności z prawem. Organizacje w większym stopniu niż dotychczas powinny zaangażować się w dostarczenie dowodów na swoją zgodność z prawem środowiskowym. Odnosi się to zwłaszcza do oceny zgodności, która została znacznie uszczegółowiona w nowej normie.

Aby dodatkowo wzmocnić znaczenie oceny zgodności dla całego Systemu Zarządzania Środowiskowego zdecydowano się na wprowadzenie wymogu utrzymywania wiedzy oraz rozumienia swojego statusu zgodności. Organizacje posiadające certyfikowany system zarządzania zgodny z normą ISO 14001:2015 będą musiały dostarczyć auditorom zewnętrznym dowody na to, iż w każdej chwili są w stanie wykazać swój status zgodności środowiskowej. W praktyce ważne będzie to, jakimi narzędziami będzie dysponować  organizacja w celu prowadzenia procesu oceny zgodności oraz utrzymania wiedzy o swoim statusie zgodności.

Portal www.wymagania-prawne.pl dostarcza efektywnych narzędzi do monitorowania statusu zgodności środowiskowej zgodnie z podejściem nowej normy ISO 14001:2015. Narzędzia te zostały tak zaprojektowane, aby użytkownicy mogli w prosty sposób  zarządzać całym procesem oceny zgodności:

 • planować i dokumentować ocenę zgodności,
 • identyfikować niezgodności i podejmować działania dostosowawcze,
 • zarządzać ryzykiem braku zgodności,
 • utrzymywać wiedzę o aktualnym statusie zgodności środowiskowej.

Dzięki naszym narzędziom już dziś możesz działać zgodnie z przyszłą wersją normy ISO 14001:2015, gromadząc dowody na utrzymywanie wiedzy o statusie zgodności środowiskowej Twojej organizacji, o które za chwilę będą pytać auditorzy zewnętrzni z jednostek certyfikacyjnych.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o nowej normie ISO 14001:2015, zwiększonych wymaganiach dotyczących procesu oceny zgodności oraz zmianie podejścia auditorów zewnętrznych, możesz pobrać bezpłatny raport.

W raporcie tym przedstawiamy również szczegółowy opis, w jaki sposób wykorzystać narzędzia portalu do prowadzenia procesu oceny zgodności. Zapraszamy również do zapoznania się z naszą Mapą procesów, która zawiera multimedialne filmy poszczególnych kroków naszych procesów.

2 Kompleksowe rozwiązania w dobrej cenie


Aby sprostać wysokim wymogom normy ISO 14001 w zakresie zarządzania wymaganiami prawnymi i innymi potrzebne są kompleksowe rozwiązania. Tym bardziej teraz, kiedy komitet techniczny ISO pracuje nad nową normą ISO 14001:2015, która zwiększa wymagania dotyczące oceny zgodności  (patrz wyżej).

Mając powyższe na uwadze ciągle doskonalimy nasze Pakiety usług, tak aby zawierały one komplet usług i narzędzi dostosowanych do potrzeb naszych klientów oraz do zmieniających się standardów zarządzania środowiskowego.

W ramach Pakietów usług otrzymasz kompleksowe rozwiązania, pozwalające zarządzać zgodnością środowiskową Twojej organizacji:

 • dostęp do pełnej i aktualizowanej treści portalu,
 • interaktywny newsletter o zmianach wymagań prawnych,
 • narzędzia do prowadzenia procesu identyfikacji wymagań,
 • narzędzia do prowadzenia procesu oceny zgodności.

Pragnąc zapewnić wysoki poziom merytoryczny naszego portalu podjęliśmy stałą współpracę z kancelarią prawną WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr Sp. k., która specjalizuje się w doradztwie prawnym w zakresie ochrony środowiska. Zasoby portalu to już ponad tysiąc aktualizowanych na bieżąco dokumentów, obejmujących opisy konkretnych wymagań prawnych, jak również akty prawne i druki przydatne w codziennej pracy specjalisty ds. ochrony środowiska. O zmianach w prawie ochrony środowiska informujemy poprzez nasz newsletter, z którego możesz wejść bezpośrednio do treści zmienianych dokumentów.

Spośród innych portali informujących o prawie ochrony środowiska wyróżniamy się przede wszystkim tym, że wraz z treścią dostarczamy narzędzi do zarządzania wymaganiami prawnymi. Narzędzia te wspomagają naszych klientów w samodzielnym prowadzeniu dwóch podstawowych procesów środowiskowych:

1) Narzędzia wspomagające proces identyfikacji wymagań:

 • dodawanie wymagań prawnych do Mojej listy,
 • dodawanie wymagań własnych (np. zezwoleń, procedur),
 • powiązanie wymagań z aspektami środowiskowymi,
 • powiązanie wymagań z obiektami (np. komórkami, procesami).

2) Narzędzia wspomagające proces oceny zgodności:

 • planowanie oceny zgodności, w tym auditów zgodności,
 • wykonywanie i dokumentowanie oceny zgodności,
 • podejmowanie działań dostosowawczych,
 • sprawdzanie statusu zgodności środowiskowej.

Nasze rozwiązania to najlepszy i najtańszy na rynku sposób na kompleksowe zarządzanie wymaganiami prawnymi ochrony środowiska. Są one dostosowane do projektu nowej normy ISO 14001:2015, która wymaga od organizacji niemal ciągłego potwierdzania swojego statusu zgodności środowiskowej. Dzisiejsza niewielka inwestycja może przynieść Ci jutro wiele oszczędności.

W zależności od tego, jak szeroko zamierzasz wykorzystywać nasz portal, możesz wybrać jeden z 3 Pakietów usług:

Pakiet Główne zalety Cena netto za miesiąc

- dostęp do pełnej treści dla 1 osoby,
- utworzenie własnej listy wymagań prawnych i innych.
50 zł

- dostęp do pełnej treści dla 3 osób,
- utworzenie własnej listy wymagań prawnych i innych,
- wykonywanie ocen / auditów zgodności przez 3 osoby.
100 zł

- dostęp do pełnej treści dla 20 lub więcej osób,
- utworzenie własnej listy wymagań prawnych i innych,
- szeroka dystrybucja wymagań wewnątrz organizacji,
- szerokie wykonywanie ocen / auditów zgodności,
- realizacja działań dostosowawczych przez wiele osób.
200 zł


Dzięki wykorzystaniu naszych intuicyjnych narzędzi możesz zarządzać wymaganiami prawnymi w sposób dostosowany do Twojej organizacji. Im wyższy pakiet zamówisz, tym szersze narzędzia otrzymasz oraz tym więcej osób możesz zaangażować w proces oceny zgodności.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych Pakietach usług, w tym zapoznać się ze szczegółowym opisem ich funkcjonalności, kliknij tutaj.

 

3 Program wsparcia zgodności


Z myślą o naszych klientach przygotowaliśmy specjalny Program wsparcia zgodności, dzięki któremu uzyskasz skuteczną pomoc w pełnym wdrożeniu wybranego  Pakietu usług.

Skorzystanie z tej pomocy jest całkowicie dobrowolne. Nasze narzędzia zostały tak zaprojektowane, aby użytkownicy mogli samodzielnie wykonywać wszystkie funkcje zarządzania wymaganiami prawnymi. W praktyce jednak skorzystanie z usług wdrożeniowych jest bardzo przydatne nawet w najprostszych aplikacjach, znacznie przyspieszając ich pełne wykorzystanie.

Dlatego w ramach naszego programu oferujemy Ci aż 50% rabat na wybraną usługę wdrożeniową:

Dzięki tym usługom otrzymasz skuteczną pomoc w skonfigurowaniu konta na portalu oraz w utworzeniu listy wymagań Twojej organizacji, którą będziesz mógł dalej zarządzać oraz oceniać swoją zgodność środowiskową. W przypadku zamówienia auditu zgodności otrzymasz dodatkowo udokumentowaną zewnętrzną ocenę zgodności oraz możliwość indywidualnego przeszkolenia z obsługi portalu.

Celem programu jest wsparcie naszych klientów na STARCIE korzystania z portalu. Jednocześnie zastrzegamy, iż każdy klient może tylko raz wziąć udział w programie, otrzymując tak dużą bonifikatę na nasze usługi.

Aby wziąć udział w programie należy bezpośrednio po wykupie Pakietu usług na naszym portalu wysłać swoje zgłoszenie do programu. Twoje zgłoszenie pozwoli nam na właściwe zaplanowanie usługi wdrożeniowej.

Jednocześnie zapewniamy, iż samo zgłoszenie do programu nie obliguje Cię do zlecenia nam usługi wdrożeniowej. Skontaktujemy się z Tobą, aby wspólnie uzgodnić najlepsze rozwiązanie dla Twojej organizacji.

Aby wypełnić zgłoszenie, kliknij tutaj.

UNIA EUROPEJSKA
Projekt współfinansowany ze środków
Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Treść portalu powstaje we współpracy z kancelarią prawną
WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr Spółka Komandytowa
Copyright © 2009-2016 Ecostandard Jacek Korzeniewski