Identyfikator | Dz.U.2005.260.2181 | |
---|---|---|
Data wydania | 2005-12-20 | |
Data publikacji | 2005-12-29 | |
Data wejścia w życie | 2006-01-01 | |
Data uchylenia | 2011-05-25 | |
Rodzaj aktu | Rozporządzenie | |
Organ wydający | Minister Środowiska | |
Status | ![]() | zastąpiony » |
§ 26. Przepisy niniejszego rozdziału stosuje się do instalacji do produkcji dwutlenku tytanu w przypadku stosowania reakcji sulfatyzacji lub chlorowania.
§ 27. Standard emisyjny pyłu wynosi:
1) 50 mg/m3u z procesów mielenia surowców, mielenia suchego pigmentu, suszenia pigmentu
i mikronizacji parowej;
2) 150 mg/m3u z pozostałych procesów.
§ 28. W przypadku stosowania reakcji sulfatyzacji do produkcji dwutlenku tytanu standard emisyjny związków siarki, obejmujących dwutlenek siarki, trójtlenek siarki i kwas siarkowy w przeliczeniu na dwutlenek siarki, wynosi:
1) 10 kg/Mg wyprodukowanego dwutlenku tytanu - z procesów rozkładu surowców i kalcynacji;
2) 500 mg/m3u - z procesu koncentracji odpadowych roztworów kwaśnych.
§ 29. W przypadku stosowania reakcji chlorowania do produkcji dwutlenku tytanu standard emisyjny chloru gazowego wynosi 40 mg/m3u, z tym że średnie dobowe stężenia chloru nie mogą przekroczyć 5 mg/m3u.
§ 30. Instalacje do termicznego rozkładu soli powstałych w wyniku unieszkodliwiania odpadów z procesów produkcji dwutlenku tytanu przy zastosowaniu reakcji sulfatyzacji wyposaża się w urządzenia ochronne odsiarczające.