Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.
x
Energia
Złożenie deklaracji o źródłach ciepła lub źródłach spalania paliw do centralnej ewidencji emisyjności budynków
Redakcja portalu
Obowiązek
Dodaj wymaganie prawne »

 
 
Katalog adresatów właściciel budynku, właściciel lokalu, zarządzający budynkiem, zarządzający lokalem
Podstawa prawna Ustawa z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków
Artykuł 27g  
Kategoria Pozwolenia, zgłoszenia, rejestracja
Data wydania 2020-10-28
Data publikacji 2020-12-01
Data wejścia w życie 2021-07-01
Status
Obowiązujący

Kogo dotyczy obowiązek




Zgodnie z art. 27g ust. 1 w związku z art. 27a ust. 2 pkt 1 lit. a i c ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków, właściciel lub zarządca budynku lub lokalu, w którym eksploatowane jest źródło ciepła lub źródło spalania paliw o mocy mniejszej niż 1 MW, niewymagające pozwolenia na wprowadzanie gazów lub pyłów do powietrza, ani pozwolenia zintegrowanego, ani niewymagające zgłoszenia, o którym mowa w art. 152 ust. 1 ustawy – Prawo ochrony środowiska, jest obowiązany złożyć deklarację o źródłach ciepła lub źródłach spalania paliw do centralnej ewidencji emisyjności budynków (w skrócie CEEB).

Przykładowo można wymienić następujące urządzenia, podlegające zgłoszeniu do CEEB: kotły na węgiel/gaz/olej, kominki, kozy, pompy ciepła, ogrzewacze, a także zasilanie z sieci ciepłowniczej itp. Deklarację składa się dla każdego budynku lub lokalu z takim źródłem.

.
.
.
Powiązane wymagania własne
 Brak powiązanych wymagań własnych
Wymagania powiązane
 Brak wymagań powiązanych
legenda
nowe uchylone zmiana