Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.
x
Wymaganie prawne
Sergiusz Urban

Rejestracja wstępna substancji wprowadzonych

Obowiązek

 
Katalog adresatów potencjalny rejestrujący substancję wprowadzoną
Podstawa prawna
Kategoria Pozwolenia, zgłoszenia, rejestracja
Data wydania 2006-12-18
Data publikacji 2006-12-30
Data wejścia w życie 2007-06-01
Status Obowiązujący

Wstępna rejestracja substancji wprowadzonych


Zgodnie z art. 28 Rozporządzenia (WE) nr 1907/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 18 grudnia 2006 r. w sprawie rejestracji, oceny, udzielania zezwoleń i stosowanych ograniczeń w zakresie chemikaliów (REACH), utworzenia Europejskiej Agencji Chemikaliów, zmieniające dyrektywę 1999/45/WE oraz uchylające rozporządzenie Rady (EWG) nr 793/93 i rozporządzenie Komisji (WE) nr 1488/94, jak również dyrektywę Rady 76/769/EWG i dyrektywy Komisji 91/155/EWG, 93/67/EWG, 93/105/WE i 2000/21/WE (dalej jako rozporządzenie REACH), aby móc skorzystać z przepisów przejściowych określonych w art. 23 rozporządzenia, każdy potencjalny rejestrujący substancję wprowadzoną w ilości co najmniej 1 tony rocznie, w tym bez ograniczeń półprodukty, przedłożyć miał Europejskiej Agencji Chemikaliów następujące informacje:
1. nazwę substancji zgodnie z wymaganiami określonymi w sekcji 2 załącznika VI, w tym
    numery EINECS i CAS lub, jeżeli nie są one dostępne, inne kody identyfikujące,
2. własne imię i nazwisko lub nazwę, nazwisko osoby kontaktowej, a także w stosownych
    przypadkach, imię i nazwisko oraz adres swojego przedstawiciela zgodnie z art. 4
    i sekcją 1 załącznika VI,
3. przewidywany termin rejestracji i zakres wielkości obrotu,
4. nazwę substancji, zgodnie z wymaganiami określonymi w sekcji 2 załącznika VI, w tym
    numery EINECS i CAS lub, jeżeli nie są one dostępne, inne kody identyfikujące, dla
    których dostępne informacje są istotne pod względem zastosowania sekcji 1.3 i 1.5
    załącznika XI.

Na dopełnienie tego obowiązku rozporządzenie wyznaczyło okres od 1 czerwca do 1 grudnia 2008 r. Rejestrujący, którzy nie dostarczyli informacji w tym terminie, nie mogą korzystać z przepisów przejściowych art. 23 rozporządzenia REACH.

W oparciu o dostarczone informacje, Agencja miała do dnia 1 stycznia 2009 r. opublikować na swej stronie internetowej listę zgłoszonych substancji (por. art. 28 ust. 4 rozporządzenia).

Co jednak ważne, potencjalni rejestrujący, którzy po raz pierwszy produkują lub importują substancję wprowadzoną w ilości co najmniej 1 tony rocznie lub po raz pierwszy stosują substancję w produkcji wyrobów lub importują po raz pierwszy wyrób zawierający substancję wprowadzoną, która będzie wymagała rejestracji, po dniu 1 grudnia 2008 r., a więc po upływie terminu wskazanego wyżej, są również uprawnieni do stosowania przepisów przejściowych art. 23. Uzależnione jest to jednak od przedłożenia Agencji powyższych informacji w ciągu sześciu miesięcy od pierwszej produkcji, importu lub zastosowania substancji w ilości co najmniej 1 tony rocznie i nie później niż w ciągu 12 miesięcy przed upływem odpowiedniego terminu określonego w art. 23 rozporządzenia.

.
.
.

Dostęp do pełnej treści po zalogowaniu oraz wykupieniu dostępu.

Powiązane wymagania własne
     Brak powiązanych wymagań własnych
Komentarze(0)Aby dodać komentarz, zaloguj się powyżej. Jeśli nie masz jeszcze konta, Zarejestruj się!
To wymaganie nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza! Dodaj opinię!
Akty prawne (0)
 Brak aktów prawnych
Definicje (0)
 Brak definicji
Druki (0)
 Brak druków
nowe uchylone zmiana