Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.
x
Odpady
Prowadzenie ilościowej i jakościowej ewidencji odpadów
Sergiusz Urban
Obowiązek
Dodaj wymaganie prawne »

 
Katalog adresatów
Podstawa prawna
Kategoria Ewidencja, pomiary, sprawozdania
Data wydania 2001-04-27
Data publikacji 2007-03-05
Data wejścia w życie 2001-10-01
Status
Obowiązujący
Ostatnie zmiany
2010-02-25
Tabela zmian »

Prowadzenie ewidencji odpadów jako obowiązek posiadacza odpadów


Art. 36 ustawy o odpadach reguluje kwestię ewidencji odpadów. Posiadacz odpadów jest zobowiązany do prowadzenia ich ilościowej i jakościowej ewidencji, przy czym w przypadku wytwórcy odpadów, ewidencja powinna obejmować miejsce przeznaczenia odpadów, zaś w przypadku posiadacza odpadów prowadzącego działalność w zakresie odzysku lub unieszkodliwiania odpadów - sposoby gospodarowania odpadami oraz dane o pochodzeniu odpadów (zob. art. 36 ust. 1-2 ustawy).

Przez posiadacza odpadów rozumieć należy, zgodnie z definicją zamieszczoną w art. 3 ust. 3 pkt 13, każdego, kto faktycznie włada odpadami (wytwórcę odpadów, inną osobę fizyczną, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną), z wyłączeniem prowadzącego działalność w zakresie transportu odpadów, przy czym domniemywa się, że władający powierzchnią ziemi jest posiadaczem odpadów znajdujących się na nieruchomości.

.
.
.
Powiązane wymagania własne
 Brak powiązanych wymagań własnych
legenda
nowe uchylone zmiana