Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.
x
Wymaganie prawne
Jacek Korzeniewski

Sprawowanie faktycznej kontroli nad technicznym działaniem produktu lub urządzenia

Obowiązek

Katalog adresatów operator urządzenia lub systemu ochrony przeciwpożarowej
Podstawa prawna Ustawa z dnia 15 maja 2015 r. o substancjach zubożających warstwę ozonową oraz o niektórych fluorowanych gazach cieplarnianych
Artykuł 4  
Kategoria Pozostałe
Data wydania 2015-05-15
Data publikacji 2015-06-25
Data wejścia w życie 2015-07-10
Status Obowiązujący
Ostatnie zmiany
2018-08-23
Tabela zmian »

Obowiązek sprawowania faktycznej kontroliUstawa z dnia 15 maja 2015 r. o substancjach zubożających warstwę ozonową oraz o niektórych fluorowanych gazach cieplarnianych nakłada na operatora obowiązek sprawowania faktycznej kontroli nad technicznym działaniem produktu lub urządzenia, w tym systemu ochrony przeciwpożarowej, zawierającego substancje zubożającą warstwę ozonową (SZWO) lub fluorowane gazy cieplarniane (f-gazy).

Przez produktu lub urządzenie ustawa rozumie odpowiednio produkt lub urządzenie w rozumieniu przepisów rozporządzenia (WE) nr 1005/2009 w odniesieniu do substancji zubożających warstwę ozonową albo produkt lub urządzenie, o których mowa w rozporządzeniu (UE) nr 517/2014, w odniesieniu do fluorowanych gazów cieplarnianych lub pozostałych fluorowanych gazów cieplarnianych. Urządzenie oznacza również urządzenie podstawowe wraz z elementami towarzyszącymi, w szczególności zewnętrznymi obiegami substancji kontrolowanej lub fluorowanego gazu cieplarnianego, zaworami, złączkami, elementami serwisowymi, przyrządami pomiarowymi i sterującymi.

Szczególnym rodzajem urządzenia jest system ochrony przeciwpożarowej, jest to urządzenie przeciwpożarowe stanowiące zbiornik lub szereg połączonych zbiorników wraz z elementami towarzyszącymi zainstalowane ze względu na określone zagrożenie pożarowe na określonej przestrzeni.

Operator powyższych produktów lub urządzeń oznacza operatora w rozumieniu art. 2 pkt 8 rozporządzenia (UE) nr 517/2014 lub przedsiębiorstwo w rozumieniu art. 3 pkt 26 lit. e rozporządzenia (WE) nr 1005/2009.


Substancje zubożające warstwę ozonową (SZWO) oznaczają substancje kontrolowane, wymienione w załączniku I lub nowe substancje, wymienione w załączniku II Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1005/2009 z dnia 16 września 2009 r. w sprawie substancji zubożających warstwę ozonową. Mogą one występować samodzielnie lub w mieszaninach, pierwotne, jak i odzyskane, poddane recyklingowi lub zregenerowane.

Fluorowane gazy cieplarniane (f-gazy) oznaczają wodorofluorowęglowodory, perfluorowęglowodory, heksafluorek siarki i inne gazy cieplarniane zawierające fluor, są wymienione w załączniku I Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 517/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie fluorowanych gazów cieplarnianych. Mogą one występować samodzielnie lub w mieszaninach.

.
.
.

Dostęp do pełnej treści po zalogowaniu oraz wykupieniu kredytów lub jednego z pakietów usług.

ILOŚĆ KREDYTÓW POTRZEBNA DO POBRANIA : 2

Dostęp do pełnej treści po zalogowaniu oraz wykupieniu kredytów lub jednego z pakietów usług.

ILOŚĆ KREDYTÓW POTRZEBNA DO POBRANIA : 2
Powiązane wymagania własne
     Brak powiązanych wymagań własnych
Komentarze(0)Aby dodać komentarz, zaloguj się powyżej. Jeśli nie masz jeszcze konta, Zarejestruj się!
To wymaganie nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza! Dodaj opinię!
nowe uchylone zmiana
UNIA EUROPEJSKA
Projekt współfinansowany ze środków
Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Treść portalu powstaje we współpracy z kancelarią prawną
WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr Spółka Komandytowa
Copyright © 2009-2016 Ecostandard Jacek Korzeniewski